Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

Kā veselīgi uztvert kritiku darba vietā?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 13170
 

Tu tikko esi paveicis apjomīgu projektu un jūties gandarīts par paveikto uzdevumu un tagad tu to prezentē savam vadītājam vai kolēģiem. Pār tevi sāk veltie krietna kritikas deva, bet neskumsti, konstruktīva kritika ir daļa no tava darba, tāpēc iemācies uztvert kritiku veselīgi. Protams, ka vienmēr kolektīvā būs kāds, kurš ir apēdis citronus un, kuram viss no jūsu darītā šķitīs nepareizi, bet arī to ir jāspēj pieņemt.

 

 

1.PIEŅEM, KA NEESI PERFEKTS

 

Ja tu domā, ka nekad nekļūdīsies, tad tā ir sevis mānīšana, dzīves patiesība ir tāda, ka tas, kurš dara arī visticamāk kļūdīsies. Tapēc nemuļķo sevi- jā, būs lietas, kurās tu kļūdīsies. Jautājums ir- vai tu no tām mācīsies? Un, jo vairāk dara, jo vairāk kļūdās, kļūdas ir svētībiņas tavā dzīvē.

 

 

2.SEPTIŅREIZ NOMĒRI UN VIENREIZ NOGRIEZ

 

Kad esi pabeidzis sev uzdoto uzdevumu, pārbaudi trīsreiz, kaut vai piecreiz, vai neesi pieļāvis kādas acīmredzamas kļūdas. Dažreiz septiņreiz nomērot var izvilkt lielo lozi, atrast dažas nejaukas kļūdiņas uzreiz un prezentēt savu projektu varēsi ar LIELU lepnumu.

 



3.NEUZTVER PERSONĪGI

 

Kritika ir veltīta tavam projektam, nevis tev. Neapvainojies, neuztver personīgi, bet mācies no tā, kur esi "nošāvis greizi". Kritika ir viens no vērtējumiem un  ne visi cilvēki spēj izteikt kvalitatīvu vērtējumu, ne visi cilvēki no sākuma meklēs labās lietas tavā projektā, iespējams, kāds būs skarbi novērtējis tavu darbu, bet tas nav personīgi.

 

 

4.UZMANĪGI KLAUSIES

 

Ja pareizi sadzirdēsi uzdevumu un pārjautāsi, ko no tevis sagaida, tad būs mazāka iespēja saņemt veselu kaudzi ar kritiku vai pārmetumiem. Labāk trīs reizes pārjautā, vai esi sapratis darba uzdevumu. Jo labāk sapratīsi, jo veiksmīgāk spēsi izpildīt uzdoto. Ja nepajautāsi, neuzzināsi.

 

5.PAJAUTĀ SEV, KO TU VARI MĀCĪTIES

 

Ko Tu vari iemācīties no katras kritikas devas? Izmanto kritiku savā labā. Nedusmojies, bet domā PLUS, ir taču labi, ka kāds tev pasaka, ko tu vari izdarīt labāk.  Pajautā kritizētājam arī vai viņš tavā projektā redz ko pozitīvu, tas tev palīdzēs sarunu ievirzīt labākā gaismā.

 

6. PIEKRĪTI KRITIKAI

 

Vislabākais veids, kā neizraisīt konfliktu un nelikt justies slikti sev un citiem, ir publiski piekrist kritikai un pateikt "paldies", ka ir pamanītas pamatotas kļūdas vai nepilnības. Neizvērs garu un neproduktīvu diskusiju, ja tiešām redzi, ka bumba ir tavā pusē.

 
 


7. IZANALIZĒ

 

Ko tu vari mācīties no saņemtā vērtējuma? Ja kritika bijusi objektīva, tu vari to pieņemt un izanalizēt savas kļūdas, jebkura cilvēka rīcība vai reakcija ir mūsu uzvedības spogulis un sekas. 

 

8. NEĻAUJ KRITIKAI TEVI NOKAUT

 

Kritika ir vislabākais novērtējums, jo tu no tā vari mācīties. Bet neļauj kritikai sevi "nokaut", pieņem to kā svētību un mācību, pieņem kritiku. 

 

 

 


 

Izvairies no šīm frāzēm


Tavai izaugsmei
Skatīts: 13743
 
Oi, kā mēs visi vēlamies būt veiksmīgi un laimīgi, uz sasniegumiem vērsti cilvēki. Un sociālie tīkli mums palīdz savu veiksmīgo dzīvi pasniegt uz paplātes ar zelta maliņu. Mums ārkārtīgi patīk intervēt cilvēkus, kuri sevi pozicionē kā veiksmīgi un atvērti visām dzīves iesp...
 
 

10 idejas, kā gūt papildus ienākumus


Tavai izaugsmei
Skatīts: 33412
 
Vienalga, vai tavas algas apjoms neļauj garderobi papildināt ar tik kāroto pavasara jaciņu, vai arī plaukstošās lapas aizšķīlušas tevī radošuma un enerģijas dzirksti, kuru nu gribi likt lietā, risinājums ir viens - freelance! Freelancerus sen vairs neviens neuzskata par dīkdieņiem,...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv