Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

8 paradumi, kurus ieviest pirms gulētiešanas


Tavai izaugsmei
Skatīts: 11495
 

Tas, ko tu dari pirms gulētiešanas, ļoti ietekmē tavu garastāvokli, noskaņojumu un arī miega kvalitāti. Jebkura nodarbošanās pirms miega ietekmē tavu enerģijas līmeni nākamajai dienai. Intervējot veiksmīgus cilvēkus, esam apkopojuši paradumus, kurus uz sasniegumiem vērsti cilvēki izmanto pirms iemigšanas. Veiksmīgi cilvēki saprot, ka viņu panākumi sākas un beidzas ar savu garīgo un fizisko veselību , kas ir gandrīz pilnībā atkarīga no tā, cik daudz gulēts un kādas zināšanas katru dienu tiek uzņemtas. 

Tāpēc pirms gulētiešanas veiksmīgi cilvēki ir izkopuši savus rituālus, iespējams, kāds no tiem Tev noderēs.
 
 

1. MIEGA IEPLĀNOŠANA

 

Kā obligāts paradums ir jāievieš laicīga un regulāra došanās pie miera, perfekti, ja tas notiek katru vakaru vienā laikā. Bieži cilvēkiem, kuri ir darba holiķi, viss cits ir svarīgāks par veselīgu un pilnvērtīgu miegu. Miegs ir ļoti svarīgs organisma atjaunošanās process, tapēc možam un darbspējīgam cilvēkam miegs ir tikpat svarīgs kā ēdiens.
 

2. LAIKS AR ĢIMENI UN SAVIEM TUVAJIEM

 

Pilnīgi noteikti svarīgs ieradums, ko nepazaudēt ikdienas rutīnā- laiks ar saviem tuvajiem un ģimeni. Neviens uzņēmums un neviens klients jums 80 gadu jubilejā neskries pretim un neapskaus. Ģimene vienmēr būs kopā ar jums gan priekos, gan varbūt tādos citādos brīžos, kad smiekli nemaz nav prātā. Ievies to kā paradumu, lai laiks, ko pavadi kopā ar ģimeni ir kvalitatīvs.
 

3. LASĪŠANA

 

Šis ir vispopulārākais ieradums veiksmīgiem cilvēkiem, viņi lasa, ne tikai twitter ziņas, bet tiešām grāmatas. Vairāk gan profesionālo literatūru, iedsvesmojošas grāmatas, ikmēneša žurnālus. Lasīšana ierindojas viņiem kā “obligāts un neapspriežams” pasākums. Literatūras ir dažāda, kādam patīk antīkā filozofija, citam atkal viss par panākumiem, bet tas ir lielisks veids, kā atslēgties no dienas dunas un darbiem un sagatavoties mierīgam miegam, novirzot savas domas.

 


4. DARĀMO DARBU SARAKSTS JEB “TO DO LIST”

 

Ļoti daudzi cilvēki pirms gulētiešanas saraksta nākamās dienas obligāti darāmo darbu sarakstu. Mums intervijā’ cilvēki aizrautīgi stāsta, ka viņiem uz nakts skapīša ir “melnais piezīmju blociņš”. Tā pirms miega vēl var izvērtēt nākamās dienas prioritātes.
 

5. PATEIKŠANĀS

 

Daudzi uz sasniegumiem vērsti cilvēki pirms gulētiešanas pasaka PALDIES par to, kas viņiem ir, ir tādi, kuriem ir “pateicības blociņš”, kurā katru dienu tiek ierakstītas trīs līdz piecas lietas, par kurām viņi izjūt pateicību.

 

6. MEDITĒŠANA

 

Labs ieradums, ko ieviest tieši pirms gulētiešanas, ir meditēšana. Tas ir lielisks veids kā atslābināties, atpūtināt savu ķermeni, prātu un noskaņoties kvalitatīvam miegam.

7. POZITĪVA NOTS

 

Pirms iemigšanas ļoti vēlams ir saglabāt labas un pozitīvas domas. Jebkurš mērķtiecīgs cilvēks zina- ko savās domās sēsi, to savos darbos pļausi. Atceries visus labos dienas notikumus, novērtē tos un papriecājies, izbaudi visas labās lietas un novērtē cilvēkus, kurus dienas gaitā esi saticis.

 

8. POZITĪVA IZNĀKUMU VIZUALIZĒŠANA

 

Esam dzirdējuši, ka cilvēki stāsta, kā pirms došanās gulēt viņi vizualizē pozitīvu un sev vēlamu nākamās dienas tikšanās vai uzsāktu projektu rezultātu. Cilvēka iztēle ir neierobežota un, ja katrs no mums spētu pirms došanās gulēt uzvizualizēt vēlamo rezultātu, tad mums viss izdotos. Apzināta pozitīva rezultāta vizualizēšana palīdz nākamo dienu iztēloties veiksmīgu un uz panākumiem vērstu.

 

Kā veselīgi uztvert kritiku darba vietā?


Tavai izaugsmei
Skatīts: 13585
 
Tu tikko esi paveicis apjomīgu projektu un jūties gandarīts par paveikto uzdevumu un tagad tu to prezentē savam vadītājam vai kolēģiem. Pār tevi sāk veltie krietna kritikas deva, bet neskumsti, konstruktīva kritika ir daļa no tava darba, tāpēc iemācies uztvert kritiku veselīgi. Prota...
 
 
 
Tu dodies uz darba interviju, esi diez gan droša, ka Tev ir lielas izredzes tikt pieņemtai darbā, bet potenciālais darba devējs Tev atsaka. Aplūko iespējamos iemeslus, lai labāk sagatavotos uz nākamo interviju.
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv