Tu un darbs

 
 
Autors: Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!

Tavs darbs+Tu= viss kārtībā!


Tu un darbs
Skatīts: 20504
 

Dažreiz cilvēki mums vaicā- kas liecina, ka ar manu dzīvi un darbu viss ir kārtībā? Te ir dažas pazīmes, kas liecina, ka ar Tavu dzīvi un izvēlēto darba vietu ir laba mijiedarbība.


Tev ir laba veselība


Nu jau tikai absolūts tumsoņa nav dzirdējis par psihosomatiskajām slimībām. Darbā mēs pavadām pietiekoši ilgu diennakts daļu un notiek ne tikai pienākumu veikšana, bet socializēšanās ar klientiem un kolēģiem. Organisms jūt, ja Tev viss ir apnicis, netīkams, kaitinošs, pat nīstams, pirms par to esi atzinies pats sev un zemapziņa metas Tev palīdzēt tikt vaļā no nevēlajiem apstākļiem un sāk streikot veselība, jo Tu neapzināti vēlies rast iespēju tikt prom no turienes. Vieglākos gadījumos tās ir regulāras galvassāpes, muguras sāpes, saaukstēšanās, pat herpes vīrusi. Līdz smagākajiem labāk nenonākt.



Tu no rītiem mosties un sataisies uz darbu bez pūlēm


Šeit atkal ir darīšana ar zemapziņu. Ja no rītiem esi pamodies ar skaidru galvu, gatavs rīkoties un tā ir darba diena, nevis brīvdiena – viss ir kārtībā. Ja veikli, raiti veic rīta rutīnu un savlaicīgi esi izgājis uz darbu – viss kārtībā. Ja esi ieradies darbā možs un nav nepieciešama „pustonnīgā” kafijas krūze, lai vispār atlipinātu acis un kaut ko gausi sāktu čammāt pie rakstāmgalda – viss ir kārtībā!

Tevi interesē pusdienas laiks un pārtraukumi darbā 

Jā, jā, neviens nepārklausījās. Darbinieks, kurš heroiski tup birojā un pusdienās ir steigā apēsta sviestmaize turpat pie darba galda, jo „nav laika”, „negribas” un „nevar paspēt”, ne vienmēr ir čaklākā darbinieka titula ieguvējs. Tas var nozīmēt, ka ir zudusi interese par apkārtējo pasauli. Ka ir zudusi interese par sevi un savu veselību, ka ir regulāri kaut kas nepaspēts (un tas ir tāpēc, ka nīstams darbs nekad nevedas), ka ir pārņēmusi vienaldzība pret visu, un darbinieks vien mehāniski eksistē.

Tu plāno savus darbus

Kā zināms, augstākie spēki par mūsu plāniem pasmejas. Tomēr ir lietas, kuras var vismaz mēģināt sakārtot un sistematizēt – piemēram, savlaicīgi atzīmēt kalendārā datumus, kad jānodod regulārās (nedēļas, mēneša, utt.) atskaites, kad ir sapulces, kad atvaļinājumā dodas kolēģi (tas nozīmē, ka Tev brīvdienas tev nespīd), kad – boss (tātad dažas dienas pirms tam būs trauksmainas). Katras dienas beigās atzīmēt svarīgāko nākošajai dienai. Tas viss nozīmē, ka Tu skaties nākotnē, spēj psiholoģiski saistīt sevi ar savu darba vietu.




Tu atceries, ka īstā dzīve ir tur- ārā

Ja darbs ir netīkams, tas pamazām saēd ne tikai veselību, bet arī garu. Tev var sākties depresija, vai vismaz bezgalīgs nogurums, izdegšanas sindroms. Ja Tavs dienas režīms nav „Miegs – darbs – miegs” un esi spējīgs priecāties par slēpošanas izbraukumu, sapņot par pirtiņu vasaras vakarā pie dīķmalas vai veikalā iepirkt tērpu gājienam uz teātri vai ballīti, vai prātot, ko kur ar tuvajiem aiziet vakariņās vai kādu grāmatu šovakar lasīt – tātad dzīves garša nav zaudēta un viss ir kārtībā.



Veiksmi darbā un tā turpināt!



 

Kā ikdienas rutīnā nepazaudēt sevi?


Tu un darbs
Skatīts: 17770
 
Oi, atkal pirmdiena? Un atkal uz darbu, pēc tam uz mājām, tad uz sporta zāli un tā piecas darba dienas nedēļā. Kā neapzaudēt ikdienas rutīnā sevi? Irdarbs.lv komanda dalās ar saviem padomiem un pārdomām, kā darba dienu padarīt daudz patīkamāku. Izmēģiniet un varbūt arī jums iz...
 
 

Kāda ir tava loma kolektīvā?


Tu un darbs
Skatīts: 19247
 
Katrs cilvēks darba vietā ne vien pelna naudu, bet arī pilda papildus lomu kolektīvā. Daži ar šo papildus lomu ir krietni pārcentušies, bet mums katram sava daba un katram savi mērķi. Dažkārt otrs darbs kolektīvam ir vēl svarīgāks nekā pamatdarbs. Iepazīsties, izlasi un saproti, k...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv