Darba meklēšana
Tu un darbs
Tavai izaugsmei
JĀ vai NĒ flirtam ar kolēģi?
Tava sirds sāk sisties straujāk, ceļi saļogās un sakāmais aizmirstas, tev esot pusvārdā, kad tas kolēģis ienāk telpā vai paiet garām gaitenī. Par viņa jokiem tu smejies daudz skaļāk nekā par citiem, un vispār viņš tev liekas ārkārtīgi fascinējošs...
Mēs ļoti daudz laika pavadām darbā - vidēji 40 stundas nedēļā, plus reizes, kad strādājam no mājām, fiksi uzzvanām kolēģiem, lai precizētu kādu jautājumu, sapulces un darba pasākumi - kas ir diezgan liela daļa no mūsu nedēļas. Mēs stundu no stundas un dienu no dienas pavadām, kopā darbojoties, risinot problēmas un priecājoties par sasniegumiem. Nav brīnums, ka šāda dinamika ar laiku pāraug flirtā. Izvēle - turpināt flirtu vai atdzesēt savu iekarsušo sirdi - ir tikai tavās rokās, un, pats trakākais, nekad nevar zināt, viss var izvērsties gan melnbaltā mīlas kino cienīgā stāstā, gan tavas privātās un profesionālās dzīves katastrofā. Vai ir vērts riskēt sīka flirta dēļ? Uz šo jautājumu viennozīmīgas atbildes nav, viens otram pretī stājas ļoti daudz par un pret, kā arī tas, cik ļoti tu mīli savu darbu, un cik nopietna vai nenopietna tev ir šī aizraušanās. Turpinājumā pāris plusu un mīnusu piemēru.
Pluss 1. Jūs strādājat vienā ēkā. Tu vienmēr zini, kur viņš ir. Jūs bez lieku aizdomu radīšanas varat vienārši kopā aiziet pusdienās, vai norunāt īsu tikšanos uz ātru, slepenu skūpstu.
Mīnuss 1. Jūs strādājat vienā ēkā. Viņš vienmēr zina, kur tu esi. Tu nevari viņam atteikt kopīgas pusdienas, attaisnojoties, ka tev ir daudz darba - viņš, atnākot uz tavu kabinetu, redzēs, ka tu dzer kārtējo kafiju un internetā skaties mīļas kaķu bildītes. Kā arī kārdinājums uz mirklīti satikties būs pārāk liels, un jūs riskēsiet tikt pieķerti, kļūt par pamatu baumām vai nonākt priekšnieka kabinetā uz nopietnu sarunu. Kā arī, jūs pārāk ātri varat viens otram apnikt.
Pluss 2. Jums būs jāslapstās. Lai neradītu neveiklus brīžus sev un citiem kolēģiem, vislabāk būs paturēt jūsu attiecības noslēpumā, kas, būsim godīgi, visu padara vēl interesantāku.
Mīnuss 2. Jums būs jāslapstās. Būs diezgan grūti izturēties pret viņu kā pret jebkuru citu kolēģi un mierīgi apspriest darba lietas, kamēr klusībā tu ar viņu gribi darīt ko pavisam citu. Un vienmēr jābūt gatavam skaidrojumam, kāpēc kāds cits kolēģis jūs abus kopā satika restorānā, kinoteātrī vai lielveikalā.
Pluss 3. Viņš kļūs par iemeslu, kā dēļ nākt uz darbu. Pašā sākumā, protams, tu celsies un uz darbu dosies daudz pacilātākā noskaņojumā. Parādīsies enerģija, motivācija un ticība, ka tavos spēkos ir pilnīgi viss (un tev būs taisnība!). Slepenie e-pasti, zīmītes jakas kabatā un rotaļīgie joki, kurus sapratīsiet vien jūs divi, garās un smagās darba dienas padarīs īsākas un vieglākas.
Mīnuss 3. Viņš kļūs par iemeslu, kā dēļ nākt uz darbu. Tu vari pārlieku aizrauties ar e-pastu rakstīšanu un sapņošanu atvērtām acīm, un nedaudz aizmirst par to, kāpēc tev vajadzētu nākt uz darbu. Pie tam muļķīga smaidīšana datora monitorā nemaz neizskatās profesionāli.
Pluss 4. Tu viņu jau pazīsti. Strādājot kopā, šādas tādas lietas var uzzināt un novērot. Satiekoties ar kolēģi, tu vari būt droša, ka viņš nav maniaks vai alkoholiķis, tu zini, kas viņam garšo, ar ko viņš aizraujas, un, visdrīzāk, jau esi ievērojusi viņa kaitinošākās īpašības, ar kurām jau laikus sākt rēķināties.
Mīnuss 4. Tu viņu jau pazīsti. Kad pamostas tauriņi vēderā, viss ir ļoti jauki un skaisti līdz brīdim, kad saproti, ka tas ir tas pats džeks, kuram ir atbaidoši smiekli, vienmēr netīra mašīna un briesmīga mūzikas gaume. Ja attiecības nonāk tālāk par vieglu flirtu, vakaros, kad viņam nebūs laika priekš tevis, tu atcerēsies, ka viņš vēl ir arī darbaholiķis...
Pluss 5. Ar kolēģi būs daudz vieglāk izšķirties. Ja savu dēku būsiet rūpīgi turējuši noslēpumā un nebūsiet iesaistījuši tajā citus, varēsiet izbeigt visu tikpat klusi, cik klusi sākāt satikties.
Mīnuss 5. Ar kolēģi būs daudz vieglāk izšķirties, ...bet neviens nesola, ka būs viegli turpināt strādāt kopā.