Tu un darbs

 
 
Autors: Evija Šalte

"Jauniņie" darbinieki pret "vecajiem" darbiniekiem. Kurš kuru?


Tu un darbs
Skatīts: 12926
 

Kad mēs augām, zāle bija zaļāka un debesis zilākas un jaunajiem pienākumu nav, tikai tiesības! Bet jūs, iesīkstējušie kolēģi, kuri strādā šeit tikpat ilgi, cik rakstāmgaldi, vispār vairs nekā nesaprotat!
 

Skan pazīstami, vai ne?
 

Darbā ir jāsadzīvo visiem – komanda ir atlasīta pēc priekšnieka ieskatiem, Tavs un kolēģu kopīgais boss vēlas, lai jūs sastrādātos. Arī Tev būs patīkamāk pavadīt dienu sadarbības un sapratnes gaisotnē.



Ja Tu esi „jauniņais”:


1) Vecums ne vienmēr ir vienādības zīme ar vecmodīgumu, stagnēšanu, atpalikšanu no dzīves. Izdari slēdzienus par cilvēku, tad, kad būsi kopā nostrādājis vismaz mēnesi. Ir kaut kāds iemesls, kāpēc darba devējs nodarbina tieši šo cilvēku. Varbūt viņš/viņa ar datorprogrammām strādā izveicīgāk nekā visi gados jaunie kolēģi (tevi ieskaitot) kopā. Zina vairāk valodas. Ar dzīves pieredzi lēnā garā panāk tādu pašu rezultātu, ka tu, kas jaunības maksimālismā trokšņaini dodas uz mērķi.


2) Slinkumam, zemam IQ, paviršībai, intrigām un nenovīdībai nav vecuma.


3) Pieredzējis kolēģis – tā ir tava bezmaksas iespēja mācīties (gan no viņa panākumiem, gan kļūdām), gūt pieredzi. Jautā viņam padomu (vari ari neievērot), uzklausi ar cieņu. Iespējams, vecākais kolēģi paņems Tevi zem "sava spārna" un Tava dzīve darba kļūs patīkamāka, jutīsi lielāku atbalstu. Tomēr uzmanies – bieži vien draudzība ir metode konkurenta nomierināšanai – mācies atšķirt, kad cilvēka labvēlīga ir savtīga, kad – nāk no sirds.

 

 

Ja Tu esi "seniors":

1) Jaunība ir tāda kāda tā ir – jaunie kolēģi ir maksimālisti, viņi no sirds tic, ka skolā vai augstskolā svaigi iegūtās zināšanas atsver pieredzi un nodrošina inovatīvus risinājumus. Viņi noliedz visu veco. Viņi visu zina labāk un visi, kas vecāki par gadiem x, ir bezcerīgi pensionāri, kuri pat datoru tā īsti neprot ieslēgt. Tāpēc esi iecietīgs. Dzīve visu saliks pa vietām.

2) Jaunie - tā ir svaiga enerģija, smiekli, bezrūpība un Tavs jaunības eliksīrs. Tu taču nevēlies, lai Tava darba vieta pārvēršas par pansionāta filiāli? Tātad jaunus darbinieki ir nepieciešami un kāpēc gan Tev nepaņemt savā aizgādībā kādu no „jaunuļiem”?

3) Jaunie - tā ir Tava bezmaksas iespēja mācīties. Tu uzzināsi, kā izmantot Twitter un kā Google maps aprēķināt maršrutu gājienam no darba vietas līdz tuvākajam tirgum vai poliklīnikai. Uzzināsi, kā ātrāk sagatavot un automatizēt atskaiti. Ka ievietot video prezentāciju. Ka telefona operatīvi apskatīt e-pastu. Arī Tavs boss novērtēs, ka Tu seko laika garam.



 

Kopīgais padoms visiem:

Centies izprast cilvēkus, kāpēc viņi tā rīkojas. Katram no mums ir sava pieredze, savas cerības, uzskati. Ir iemesls, kāpēc mēs rīkojamies tā vai citādi.

Un tomēr, ja paaudžu konflikts šķiet neizrisināms – atceramies – TAS IR TIKAI DARBS! Mēs katrs taču varam 167 stundas mēnesī varam paciesties un būt korekti, laipni, uz sadarbību orientēti.

 

 
 
Daudzi laiku pa laikam ir saskārušies ar situāciju, kad darbā kļūst garlaicīgi. Ko darīt, lai garās darba stundas nekļūst vēl garākas? Īsā atbilde: vienkārši atrodi lietas, ar kurām sevi nodarbināt! Turpini nodarbināt savu prātu. Izaicini sevi.
 
 

Labrīt! Un darba diena var sākties!


Tu un darbs
Skatīts: 15227
 
Rīts darbā. Kāds kā nagla ir klāt pāris stundas pirms sākuma, jo "darba taču ir tik daudz". Cits punktuāli ierodas 15 minūtes agrāk, ieslēdz datoru, palasa ziņas, padzer kafiju un noteiktajā laikā ir gatavs sākt. Cits elsodams iemetas krietnu laiku pēc tam, kad citi sākuši svīst ...
 
Twitter
Facebook
Draugiem.lv