Drukāt

Kādas ir iespējas atrast darbu pēc 50 gadiem?


Gandrīz katrs, kurš pārkāpis 50 gadu vecuma slieksni, apgalvos, ka viņu skārusi depresija un bailes, un viņi nebūs kļūdījušies: saskaņā ar jaunākajiem datiem, cilvēki, kas dzimuši laika posmā no 1946. gada līdz 1964.gadam, ir zaudējuši pelnītspēju tieši savas nepārliecinātās uzvedības dēļ.

 

Bet 50gadnieks, kurš apgalvo, ka “neviens nevēlas slēgt darba līgumu ar kādu manā vecumā”, gan kļūdās. Ja esat 50+ gadus vecs, un pieredzējis darba zaudēšanu, vai arī vienkārši vēlaties dzīvē kaut ko mainīt, ņemiet vērā, ka Jūsu karjera nav galā.  

 

Šeit būs pāris padomi no cilvēkiem, kas paši pieredzējuši karjeras maiņu šajā vecumā, lai Jums labāk izdodas sevi parādīt mūsdienu darba tirgū.. un tikt arī pieņemtam darbā.



NECENTIETIES TIK ĻOTI!

Jūs izlasījāt pareizi – necentieties pārspīlēti. Ja kādu laiku jau esat darba meklējumos, ar nelieliem vai nekādiem panākumiem, varbūt būsiet dzirdējuši šo banālo izteicienu: turpini mēģināt!  Kad esat attapies situācijā, kad ļoti, ļoti cenšaties kaut ko panākt, bet neizdodas,tad noteikti ir jāmaina taktika. Protams, tas nenozīmē, ka Jums vispār būtu jāpārtrauc pūliņi darba meklējumos. Drīzāk, Jums vajadzētu pamēģināt ko citu, piemēram, atjaunojiet savu profilu LinkedIn (vai piereģistrējieties), pārveidojiet savu CV, apmeklējiet karjeras konsultāciju, lai pilnīgāk izmantotu visus darba meklēšanas dzinējus.



PADARIET SAVU CV MŪŽĪGU!

Ērika Liepniece bija 40gadniece, kad pēkšņi zaudēja darbu. Lai gan viņa pārliecinoši uzrakstīja savu 20+ gadu pieredzi kā pārdošanas speciāliste savā CV, pēc neskaitāmiem neatbildētiem pieteikumiem, viņas vīrs izteica skarbo patiesību: “Mīļā, neienīsti mani, bet Tu tiešām izklausies veca uz papīra.”

Tādēļ Ērika noņēma galvenos vecuma rādītājus savā CV, piemēram, skolas beigšanas gadu, kā arī nostrādātos laika posmus darba vietās. Ērika stāsta, kolīdz viņa bija nosūtījusi šo jauno CV bez norādītajiem gadiem un laika posmiem, viņa saņēma tūlītējas atbildes jau 20 minūšu laikā, un divu nedēļu laikā viņai tika piedāvāti 3 pilnas slodzes darbi.

Kāds, kurš ir savos 20 gados, apskata Jūsu CV, ieliek Jūs savas mammas vai vecmāmiņas kategorijā. Protams, ideālajā pasaulē pieredzei vajadzētu pārtrumpot vecumu, bet Ērika piebilst, ja patiešām vēlaties atrast darbu, nāksies arī piekāpties un pieņemt spēles noteikumus, ka dažkārt jaunajiem ir priekšroka.
 


UZLABOJIET SAVAS INTERVIJAS PRASMES!

Ja neesat intervēti ilgāku laiku, Jums noderētu treniņi. Tā vietā, lai izspēlētu lomu spēli ar savu tuvāko draugu, aizejiet uz pāris darba intervijām, kurās neesat sevišķi ieinteresēts, jo katra intervija ir mācību process. Varat arī ierakstīt sevi runājot, un pēc tam klausoties analizēt, vai izklausāties pietiekami emocionāls un ieinteresēts tajā, ko pats runājat.

 

NENORAKSTIET PUSSLODZES DARBU!

Darba devēji ir  atsaucīgi pieņemt darbā 50+ darbiniekus uz nepilnu slodzi, pagaidu darbā, vai darbam uz projekta laiku. Šādos gadījumos darba devējs saņem pieredzējušu, uzticamu darbinieku, un vairumā gadījumu nav jāmaksā piemaksas, padarot šos darbiniekus izdevīgus jeb rentablus. Mēģiniet paši sazināties ar uzņēmumu, kuru apbrīnojat, piedāvājot strādāt uz pusslodzi, tad arī darba devējam būs iespēja izvērtēt un pieņemt lēmumu – pieņemt Jūs darbā uz pilnu slodzi, vai meklēt citu risinājumu.

 

UZFRIŠINIET SEVI!

Ir ieteicams vecāka gada gājuma cilvēkiem sevi nedaudz sakopt, lai izskatītos jaunāki, piemēram, nokrāsojiet sirmus matus, vai nodzeniet tos pavisam, lai slēptu matu atkāpšanos. Izklausās varbūt muļķīgi, bet tas patiešām var kaut ko mainīt. Ja izbalināsiet zobus, vai uzvilksiet mazāk formālu kleitu, tas nenozīmē, ka Jums trūkst izpratnes par korporatīvo kultūru, tas liecina par to, ka esat pārliecināts par sevi un spējat būt neformāls ar cilvēkiem neformālā gaisotnē.


IZSKATIET VISAS ALTERNATĪVAS!

Ir gana daudz iespēju, ko darīt papildus, kamēt meklējat pastāvīgu darbu, piemēram, darboties kā ārštata darbiniekam, piedalīties tirgus izpētē. Šai pieejai ir sava pievienotā vērtība: ja esat spiests atkāpties no pilna laika darba, Jūs varat uzdurties kam pavisam citam, iespējams, pat ienesīgākam. 

 

UZSKATIET SAVU VECUMU PAR PRIEKŠROCĪBU, NEVIS TRŪKUMU!

Nošķiriet sevi no jaunākas konkurences, nedomājiet par sevi kā par vecāku cilvēku, bet kā pieredzējušu indivīdu ar lieliskiem sasniegumiem, kuru nebūs tik viegli apmuļķot dažādās biznesa situācijās, kā to varētu izdarīt ar nepieredzējušiem jauniešiem. Mums bieži nākas dzirdēt, ka es jau esmu vecs, kuram esmu vajadzīgs? Un kā vēl esat vajadzīgi!





 




Iesaki šo padomu citiem:
Twitter
Facebook
Draugiem.lv