Drukāt

8 veidi kā kultivēt pozitīvu domāšanu

Intervējot cilvēkus ļoti patīkami ir aprunāties ar pozitīviem cilvēkiem, viņi ļoti atšķiras no pārējiem intervējamiem cilvēkiem, parasti viņi ir pārliecināti, nav nervozi, ir priecīgi par iespēju aprunāties, spēj nosaukt savus sasniegumus un viņiem “deg” acis, piemīt entuziasms un ticu, ka tam visam pamatā ir kultivēta un mērķtiecīga pozitīvā domāšana. Mēs ar kolēģiem apkopojām 8 veidus kā kultivēt pozitīvu domāšanu.
 



Kāds ir teicis- Tu esi tas, ko tu domā un es tam varu piekrist gan caur savu personīgo pieredzi, gan caur citu pieredzi.

 

1. MEKLĒ PRIEKU SEVĪ

Pozitīvi noskaņoti cilvēki negaida, kad kāds atnāks un padarīs viņus laimīgus vai nelaimīgus, pozitīvi cilvēki paši stimulē savu prieka hormonu. Viņi spēj atrast prieku jebkurā situācijā, viņi nemeklē prieku, bet rada priecīgus apkārtējos un sevi. Mēs bieži gaidam, kad kāds mūs padarīs laimīgus, ticiet man, neviens nav atbildīgs pie jūsu laimes vai sliktā garastāvokļa. Būt pozitīvam- tā ir tava izvēle.

 

2.TRENNĒ POZITĪVU DOMĀŠANU

Pieņemsim, ka mūsu domas ir muskulis, kad mēs ejam sportot, mēs trennējam muskuļus un mums ir mērķis- vēdera presīte. Tāpat ir ar domām- ja mūsu mērķis būtu tikai labas domas, mēs spētu to muskuli uztrennēt. Sākam šodien?
 


3. MEKLĒ SAVAS STIPRĀS PUSES

Katram cilvēkam ir savas stiprās puses un īpašības. Tu pats labāk jutīsies, ja apzināsies savas visspilgtākās prasmes. Katram cilvēkam ir talants un arī prasmes, kuras ir vairāk attīstītas.

 

4. “NOGRIEZ” NEGATĪVUS CILVĒKUS

Pārtrauc tikties ar negatīviem cilvēkiem, mums katram ir dota iespēja izkāpt no negatīvu domu apļa. Pozitīvas domāšanas trennēšana un veselīga attieksme pret lietu kārtību un notikumiem, ir mūsu pašu izvēle. Cilvēki, kuri nemitīgi čīkst un ir noskaņoti redzēt savā un arī citu dzīvē tikai problēmas, neļauj mums trennēt savu prieku hormonu. Labāk sastādi sarakstu ar cilvēkiem, kuri Tevi iedvesmo un palīdz priecāties. Piezvani viņiem un uzaicini pusdienās.

 

5. PAVADI LAIKU ĀRPUS MĀJAS

Mēs parasti pēc garas darba dienas esam noguruši un mums visticamāk patiktu ierušināties dīvānā, sacelt kājas gaisā, uzvārīt pelmeņus un pakurnēt par valdības bezdarbību, bet tas noteikti neveicinās pozitīvu domāšanu. Ne par velti ir teiciens veselā miesā- vesels gars. Ej ārpus mājas, ej ārpus savas komforta zonas. Meklē izaicinājumus savā dzīvē, tās var būt garas pastaigas vai izstādes apmeklēšana, tās var būt tikšanās ar draugiem, jebkas, kas ir neikdienišķš un spēj Tev sagādāt prieku.
 


6. KĻŪDIES POZITĪVI

Un ne tikai kļūdies, bet pieņem to, ka kļūdas ir Tava veiksme. Pieņem, ka kļūdas palīdz Tev izaugt un mainīties, kļūdas palīdz   pilnveidoties un meklēt labākus risinājumus. Neviens automāšīnu nav izgudrojis ar pirmo reizi. 1892. gadā Fords uzbūvēja savu pirmo automobili, bet nācās gaidīt līdz nākamā gada pavasarim, lai tas sāktu kustēties. 1893. gada 2. aprīlī mašīna kustējās uz priekšu, bet tas notika ar milzīgu troksni un tā izskatījās pēc zemnieku ratiem. Fords pirms tam bērnībā remontēja pulksteņus un vēsture runā, ka ne ar pirmo reizi viņš izprata pulksteņa mehānismu. Viņš pirms tam daudz kļūdījās, bet kļūdas viņam ļāva kļūt par pirmo cilvēku pasaulē, kurš aizsāka plaša patēriņa automašīnu ražošanu. Pietiekami iedvesmojoši, lai nebaidītos kļūdīties :).

 


7. KATRAI SITUĀCIJAI IR VISMAZ DIVI VEIKSMĪGI RISINĀJUMI

Mums dzīve piespēlē katru dienu jaunas un jaunas situācijas, kas dažreiz nav tās pašas vienkāršākās. Ir dienas, kad “nogāžas griesti” , bet vienmēr, atceries- vienmēr, no katras situācijas ir vismaz divas vislabākās izejas.

 

8. SAKI “NĒ”

Iemācīties pateikt “NĒ” laika zagļiem, sapulcēm ar enerģētiskajiem vampīriem vai vienkārši bezjēdzīgām ikdienas darbībām, kas nerada Tev prieku, ir liela vērtība. Tāpat kā kļūt par “JĀ” cilvēku situācijās, kuru rezultātā Tev jāizkāpj no savas komforta zonas. Īstajā brīdī pateikts “JĀ” un “NĒ” var palīdzēt Tev kļūt laimīgam. Ne par velti kāzās Tev liek apliecināt savu izvēli ar "JĀ" vai "NĒ".

 

Iesaki šo padomu citiem:
Twitter
Facebook
Draugiem.lv