Drukāt

Kā iegūt to darbu, pēc kura tiecies

Mēs ticam un ceram, ka tev jau ir lielisks darbs. Taču bieži vien šajā darbā esam nonākuši paši pret savu gribu, dažādu apstākļu sakritību rezultātā: pēc skolas absolvēšanas nevarējām atrast darbu savā nozarē, sākām strādāt kaut kur, un pamazām esam pakāpušies pa karjeras kāpnēm ne gluži tajā virzienā, kurp sākumā vēlējāmies doties. Reizēm šie ir īsti veiksmes stāsti, kad nejauši esam nonākuši savā īstajā vietā, taču ir daudzi cilvēki, kuri pavada vairākus gadus pat ļoti augstos amatos, un tomēr sapņaini iztēlojas savu darba dienu pilnīgi citādu un atšķirīgu no ierastās. Kā nonākt savā īstajā vietā un dabūt darbu, pēc kura mēs tiešām ilgojamies? (Mēs nesolām, ka būs viegli)



1. Atrodi virzienu

Ir ļoti liela atšķirība, vai tu vienkārši vēlies pārmaiņas, un frizūras maiņas vietā plāno sākt ar šķietami lielāko dzīves aspektu - karjeru, vai patiešām jūti, ka tava īstā vieta ir pavisam citur. Ja nauda nebūtu noteicošs faktors, ar ko tu vislabprātāk nodarbotos? Kā dēļ tu no rītiem celies no gultas? Kas ir tava lielākā kaislība? Kurus brīžus savā dzīvē tu esi izbaudījis visvairāk un kāpēc? Varbūt tu strādā bankā, bet pēc darba ar lielāko prieku savam bērnam māci dziedāt un sapņo par mūzikas skolotāja darbu? Vai arī esi veiksmīgs projektu vadītājs, bet mājās plaukti vai lūst no grāmatu kaudzēm, starp kurām ir vairāki desmiti pa kluso tevis rakstītu stāstu vai dzejoļu?  Tātad, ja pavisam skaidri redzi sevi kādā citā uzņēmumā, vai pat pilnīgi pretējā nozarē tai, kur strādā šobrīd, lasi tālāk. Ja tev tikai apnicis tavs darbs, un nu vēlies sākt kaut ko jaunu, nezinādams, ko īsti, labāk paņem atvaļinājumu vai tiec galā pats ar sevi - varbūt tu vienkārši esi slinks?



2.  Apzini iespējas

Pirms, sava lielā atklājuma iedvesmots, dodies pie priekšnieka ar atlūgumu, vēsu prātu tomēr apdomā, vai tu tā uzreiz varēsi mesties iekšā jaunajā dzīvē. Varbūt vispirms noskaidro sava sapņu darba realitāti, aprunājoties ar kādu profesionāli, un salīdzini ar savām ilūzijām. Vēl aizvien vēlies to darīt? Vai ir kāda iespēja papraktizēties, to darot paralēli jau esošajam darbam? Ja tevi vilina grāmatvedība - noteikti kāds no taviem paziņām ir pašnodarbināta persona, kam vari palīdzēt savilkt galus mēneša beigās. Par profesionālu baletdejotāju kļūt var būt par vēlu, bet ir baleta nodarbības pieaugušajiem, kuras droši var apmeklēt bez priekšzināšanām. Ja tavs sapnis ir stāvēt uz pjedestāla un saņemt medaļu par lielisku sniegumu kādā sporta veidā, sāc ar vienkāršiem treniņiem - un daudzie maratoni, kuriem var pieteikties jebkurš, sāksies jau pavisam drīz! 
 


3. Pilnveidojies

Kad esi iepazinies arī ar sava sapņu darba ēnas pusēm un sapratis, ka tiešām, TIEŠĀM to vēlies darīt, izsver, ko tu jau spēj, un kādas prasmes tev vēl jāuzlabo. Nevar būt, ka, gadiem atrauts no sava sapņa, tu nebūsi zaudējis ķērienu un visas tās unikālās spējas, kuras likt lietā paģēr vien tavs sapņu darbs! Iepazīsties ar nozares jaunumiem - kopš pēdējoreiz liki lietā savas zināšanas, noteikti ir parādījies kas tāds, par ko tev vēl īsti nav ne jausmas. Uzspodrini savu inteliģenci - izmanto visas apmācību iespējas, ko tev piedāvā tavs esošais darba devējs. Apmeklē kursus, kuros papildināt specifiskas zināšanas, un piesakies sporta, dejošanas vai citām nodarbībām, kurās varēsi pilnveidot savas komunikācijas spējas un iemācīsies izdzīvot ārpus savas komforta zonas. Kļūsti par vispusīgu un labāku cilvēku - lasi grāmatas, atrodi hobiju, dari visu, kas tevi paša uztverē padarīs vērtīgāku. To pamanīs arī jaunais darba devējs - viņš noteikti labprātāk izvēlēsies pieņemt darbā kandidātu, kurš iegulda sevī un patstāvīgi rūpējas par savu izaugsmi, nevis cilvēku, kurš pirms n gadiem ieguvis vienu izglītības diplomu un pie tā arī apstājies.


4. Meklē iespējas

Pat, ja tev patiesi deg acis uz to, ko esi apņēmies uzsākt, un lai cik perfekti tu būtu noformējis savu CV, tu nevari gaidīt, ka tevi pieņems darbā pirmajā uzņēmumā, uz kuru nosūtīsi pieteikumu. Bet neļauj tam tevi apturēt! Stādies priekšā tiem uzņēmumiem, kuros redzi iespēju attīstīties tev vēlamajā virzienā. Ej uz intervijām un pievērs pastiprinātu uzmanību tam, ko no tevis gaida darba devējs. Atteikuma gadījumā nekautrējies pavaicāt, kas tieši tev trūkst, pie kā jāpiestrādā un par ko vairāk jāpadomā. Turpini sevi attīstīt un ar sevi iepazīstināt. Kad jutīsi, ka caurumus esi aizpildījis, droši nosūti savu pieteikumu vēlreiz, un norādi, ko esi pilnveidojis sevī kopš iepriekšējās tikšanās reizes.

5. Nezaudē degsmi

Pēc daudziem atteikumiem un atziņas, ka varbūt tas tomēr tev nebūs pa spēkam, atceries, kāpēc tu iesāki šo ceļu. Iztēlojies visu atlikušo mūžu darbā, kurš tev nesagādā tādu gandarījumu, kādu tu varētu saņemt tur, kurp šobrīd tiecies. Nekādā gadījumā nepātrauc darīt to, kas tev sagādā prieku! Lai cik smagi brīžiem nešķistu, tu strādā pie kaut kā grandioza - pie savas jaunās, lieliskās dzīves. Tas ir tas, ko tava sirds patiešām vēlas, un, lai arī šo mērķi vēl neesi sasniedzis, katrs solis, ko tu sper vēlamajā virzienā, lēnām tuvina tevi lielajam sapnim. Ieliec tajā visu savu spēku, izbaudi katru soli šajā grūtajā ceļā, jo brīdī, kad beidzot nonāksi savā īstajā vietā, tu būsi neizmērojami gandarīts par paveikto.

 

 



 
Iesaki šo padomu citiem:
Twitter
Facebook
Draugiem.lv